середа, 28 червня 2017 р.

Міністерство освіти оприлюднило оновлені програми для 5- 9 класів.
Експерти кажуть, тепер учителі матимуть можливість самостійно обирати черговість тем і розподіляти на них час, а також моделювати програму на свій розсуд.

По-новому школи зможуть визначати і структуру навчального процесу. Як варіант запропоновано триместрову систему: шість періодів навчання, тобто триместрів, чергуються із шістьма періодами відпочинку.

“Головна мета перегляду навчальних програм - усунути дублювання між предметами, прибрати зайве, дати більше можливостей формувати програму на розсуд учителя, - каже експерт Аналітичного центру CEDOS Ірина Когут.

Попередній розклад шкільних канікул за триместрами має такий вигляд: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку.
Скажімо, після 1 триместру осінні канікули з 2 по 8 жовтня,
після 2 триместру - ще одні осінні канікули з 17 по 23 листопада.
Далі - 3 триместр і зимові канікули з 27 грудня по 8 січня.
 Потім 4 триместр і ще одні канікули взимку - з 21 по 27 лютого.
Після 5 триместру весняні канікули з 10 по 16 квітня.

І після 6-го — літні канікули з 1 червня по 31 серпня.

Фахівці вважають, що така організація навчального процесу допомогла б правильно розподілити навантаження на школярів і вони б не перевтомлювалися. 

Сьогодні в День Конституции України в Трудолюбівській школі пройшов тренінг «Громадська компетентність і критичне мислення: як протистояти маніпуляції і пропаганді?»

Тренінг провела Бондар Тетяна Олексіївна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО ім. М.В.Остроградського

понеділок, 26 червня 2017 р.

Участь у конкурсі

У Миргородському районі з’являться опорні школи. 

Відповідний статус буде надано навчальним закладам, що відповідають ряду критеріїв, головними з яких є кількість учнів, матеріально-технічна база, оптимальна логістика підвезення дітей з навколишніх населених пунктів та інші. Порядок створення опорних шкіл затверджено рішенням 22 сесії районної ради сьомого скликання.


понеділок, 12 червня 2017 р.

НАКАЗ № 784 від 01 червня 2017 року


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 784 від 01 червня 2017 року
Про затвердження Додаткових
заходів щодо формування мовних
компетентностей учнів загальноосвітніх
навчальних закладів з навчанням мовами
національних меншин на 2017-2021 роки
З метою розширення можливостей для випускників загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин щодо здобуття вищої освіти та подальшої самореалізації в українському суспільстві НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Додаткові заходи щодо формування мовних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин на 2017-2021 роки (далі – Додаткові заходи), що додаються
2. Органам управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій, департаменту вищої освіти (Шаров О. І.) департаменту економіки та фінансування (Даниленко С. В.), державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти» (Ткаченко В. В.) подавати щороку до 1 лютого департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) інформацію про стан виконання Додаткових заходів для її узагальнення (в друкованому та електронному вигляді).
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.
Міністр         Л. М. Гриневич

Лист щодо структури 2017/2018 навчального року та навчальних планів.

МОН підготувало та направило в органи управління освіти обласних та Київської міської державної адміністрації, Інститути післядипломної педагогічної освіти і загальноосвітні навчальні заклади лист щодо структури 2017/2018 навчального року та навчальних планів.

Лист щодо структури 2017/2018 навчального року та навчальних планів.

Лист МОН № 1/9-315 від 07.06.17 року

четвер, 1 червня 2017 р.

Зустріч у Зінькові

 Відбулася зустріч директорів шкіл Миргородщини, завідуючої методичним кабінетом, представників централізованої бухгалтерії та головного спеціаліста відділу освіти Миргородського району у Зінькові, аби обговорити проблеми і перспективи створення опорних шкіл на прикладі опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Зіньківської районної ради». Адже саме цей навчальний заклад став одним з трьох найперших опорних шкіл у Полтавській області.
У школярів вже розпочалися літні канікули. Тому батькам саме час нагадати своїм дітям елементарні правила безпеки, які допоможуть вберегти їхнє здоров’я і життя!